Przekroje i wizualizacje architektoniczne w budownictwie

Grafika 3d ma wiele zastosowań we współczesnym biznesie, w wielu branżach. Jedną z bardziej popularnych form zastosowań grafiki trójwymiarowej są wizualizacje architektoniczne, czyli obrazy, renderingi lub animacje 3d zamawiane przez najczęściej deweloperów i architektów. Postaramy się przybliżyć nieco sens zamawiania tego typu projektów.

Aby skutecznie zaprezentować projekt budowlane, exterior czyli inwestycje budynku zewnętrznego lub interior czyli projekt zagospodarowania wnętrza mieszkania, należy wykonać przejrzystą i wyraźną demonstrację dla klienta. Jako że architekcie z reguły nie posiadają tak dużej wiedzy i doświadczenia w grafice 3d jak graficy zleca się te rzeczy wyspecjalizowanym w wizualizacje architektoniczne firmom.

Firmy te, posiadające bagaż doświadczenia w tym biznesie i odpowiedni sprzęt do renderowania wykonują wysokiej jakości fotorealistyczne wizualizacje 3d.

Nie są to tylko statyczne renderingi. Coraz częściej klienci a więc deweloperzy lub biura architektoniczne zlecają animacje 3d jako około kilkuminutowe filmy wideo. Niektórzy potrafią skusić się na statyczne panoramy wirtualne przekornie nazywanymi wirtualnymi spacerami, które jednak z grafiką 3d nie mają wiele wspólnego.

Bardzo ciekawym zastosowaniem wizualizacji w architekturze są przekroje architektoniczne. Pamiętajmy bowiem że klientela firmy zajmującej się wizualizacją nie ogranicza się do deweloperów czy bezpośrednich wykonawców. Niektóre pracownie współpracują z dużymi firmami, których specjalizacją staje się opracowywanie:

-rozwiązań budowlanych,

-architektonicznych przekrojów,

-nowoczesnych technik,

-konstrukcje modułowe,

By doskonale zaprezentować takie konstrukcje niezbędne są wizualizacje i grafika 3d. W tym jednak przypadku nie zleca się w zasadzie prezentacji wirtualnych ale głównie statyczne renderingi przekrojów architektonicznych. W niektórych przypadkach, jeśli rzecz jest szczególnie rozbudowana, zleca się wykonanie animacji 3d pokazujących poszczególne etapy budowy.

--

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku. Pin It Now!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz