Rekuperacja, wentylacja mechaniczna czy warto?

Autorem artykułu jest wioldar

Jak uzyskać oszczędności na ogrzewaniu domu? Rekuperacja i wentylacja mechaniczna - czy to się naprawdę opłaca? A może jest to tylko zwykła reklama?

domy18Czy jest możliwe, abyśmy ogrzewali dom naprawdę tanio? Innowacyjne rozwiązania do domów jednorodzinnych. jakie można zastosować jest wiele. Jednak głównym wymiernikiem jest przekładnik korzyści/cena. Jednym z najkorzystniejszych takich rozwiązań jest wentylacja mechaniczna, Co to jest? Jest to urządzenia, które pomaga oszczędzić na ogrzewaniu. W jaki sposób? Sercem systemu wentylacji mechanicznej jest rekuperator, to właśnie on odzyskuje nam ciepło z zużytego i niepotrzebnego powierza, które w normalnych zastosowaniach wyleciałby przez kominy wentylacyjne. W systemach rekuperacji takie rzeczy się nie dzieją. Rekuperator wyciąga Nam zużyte i brudne powietrza – nim ogrzewa świeże, które jest zaciągane z zewnątrz lub z GWC na poziomie ok. 80-90% i całość ciepła wraca nam do domu, reszta czyli ok. 10-20% wywalamy na zewnątrz.
Skąd oszczędności? Nasz dom jest cały czas wentylowany, a energia potrzebna na dogrzanie domu to tylko brakujące procenty ze strat spowodowanych ciągłą wentylacją i utratą TYLKO 10-20% całości ciepłego powietrza. Rekuperatory cieszą się coraz większym powodzeniem w gronie przeciętnego inwestora. Koszt inwestycji wentylacji mechanicznej jest porównywalny z budową kominów w nowo budowanym domu. Należy tutaj zaznaczyć, że w przypadku domu w rekuperacją nie potrzebujemy kominów wentylacyjnych.
Takie właśnie rozwiązania pozwalają Nam, abyśmy ogrzewali dom tanio i ekologicznie.
---
wioldar
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl Pin It Now!

6 komentarzy :

Maciej pisze...

Ciekawy mini-informator o wentylacji mechanicznej i rekuperacji ;) Pozdrawiam.

Marta Wiśniewska pisze...

:)

Kinga pisze...

Taka inwestycja zwraca się później w mniejszych kosztach ogrzewania domu. Bardzo szybko zdecydowałam się na montaż rekuperatora u siebie w domu. Cały system został połączony przez króćce elastyczne, dzięki czemu izolacja jest najwyższej jakości. Teraz mogę cieszyć się idealną temperaturą w domu bez nadmiernego ogrzewania :)

kom-in.pl pisze...

Myślę że warto, choć może też lepiej nie rezygnować w projekcie z drugiego komina systemowego. Zawsze warto mieć alternatywe a nigdy nie wiadomo co będzie za 10-20 lat.

el-san.pl pisze...

Według tego opisu jak najbardziej warto. Przynajmniej zorientujcie się w kosztach takiej instalacji w domu

Karolina Zarębska pisze...

Super napisane.

Prześlij komentarz