Forma architektury kontra forma sztuki użytkowej.-Design nie tylko dla dorosłych.

Forma architektoniczna podobnie jak i forma użytkowa ma wiele możliwości i potrafi przekraczać granice naszej dojrzałej, racjonalnej wyobraźni. Projektanci pokazali jak łatwo można otworzyć się na świat fantazji dziecka. Nie krępując swojej nieposkromionej wyobraźni zaprojektowali zadziwiające nowatorskie i pełne dowcipu formy będące meblami, ale nie tylko.

  Często spotykamy się ze standardowymi meblami w aranżacji pokoi dziecinnych. zmieniamy kolory w architekturze wnętrz, dekoracje i ułożenie / ustawienie mebli, ale kto powiedział że jest to jedyna rzecz jaką można wykonać w pokoju dziecka. Dowodem na to jest design przedstawiony w tym artykule. Przekonajcie się i zobaczcie sami jak łatwo jest przekroczyć wszelkie granice, bowiem granice są  po to aby je przekraczać.


 Forma tych mebli podobnie jak architektura potrafi zaskoczyć nas swoja pomysłowością. Meble te jak widzimy na przykładowych obrazach często odzwierciedlają inspiracje czy pasje młodych. Są to między innymi muzyczne fascynacje ale  nie tylko. . . .

  Niekiedy forma przybiera postać abstrakcyjną. Projektant zastosował tu żart, drwiąc sobie z tego co banalne i klasyczne. I przeobraził formę klasycznego prostego mebla w zaskakującą  formę wykorzystując w swojej twórczości projektowej oryginalny dowcip. Formy te bawią i budzą zachwyt w oczach dorosłych. Stanowią one dobry przykład kreatywnego podejścia do otaczającego nas świata , otwierając  dorosłym umysły. Absurd staje się tu rzeczywistością.

zdjęcia z serwisu: www.poshtots.com

Autorem tych niecodziennych mebli dla dzieci jest Judson Beaumont   ur. 1960.Prowadzi pracownię, która paradoksalnie nazywa się "Straight line designs inc" (Wzornictwo prostoliniowe :P ) . W dużej mierze autora inspirował swoją twórczością znany architekt Frank O. Gehry.

Frank Owen Gehry (właśc.Ephraim Goldberg) ur.1929  - amerykański architekt pochodzący z kanadyjskiej polsko-żydowskiej rodziny (Laureat nagrody Pritzkiera 1989), przedstawiciel dekonstruktywizmu.
Pin It Now!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz