Projekty wnętrz dla każdego


Wykonać projekty wnętrz wcale nie jest tak łatwo jak się wielu ludziom wydaje. Po pierwsze trzeba się znać na rzeczy, a po drugie trzeba mieć do tego talent. Trzeba przecież wiedzieć co ze sobą łączyć, aby ładnie wyglądało i nie „gryzło się”. Nie każda przecież tkanina ładnie będzie wyglądać powiedzmy w sypialni, tak samo nie każde meble będą się nadawać do kuchni.


Projekty wnętrz powinny zostać oparte na jakimś założeniu. Chodzi tutaj o to, że dany projektant musi wiedzieć co i dla kogo ma zaprojektować. Wiadomo, że inaczej będzie wyglądało wnętrze przeznaczone dla całej rodziny a całkowicie inaczej dla osób, które na przykład nie mają dziecka lub dla których będzie to pierwszy dom.

Projekty wnętrz różnią się więc między sobą tak samo jak między sobą różnią się ludzie. Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież każdy z nas chce mieszkać we wnętrzu, które będzie mu się podobało i które dla danej osoby będzie stanowiło po prostu zwykły dom do którego będzie się chciało wracać po ciężkim dniu pracy.

Wiele osób zastawia się, jak wygląda proces zamawiania i realizacji wnętrza. Czy projektant po prostu rysuje swój plan i narzuca się nam ze swoją wizją? Czy może przeprowadza dokładny wywiad przed rozpoczęciem prac?

Każda ceniąca się na rynku firma przygotowując zamówienie dla jednego klienta ma zawsze do dyspozycji projekty wnętrz w liczbie najmniej dwóch egzemplarzy. Dzieje się tak dlatego, że klient ma prawo wybrać to co mu się bardziej podoba i co bardziej go przekonuje. Firma oczywiście dostaje tylko raz zapłatę za swoją pracę ale ważne jest, aby klient miał do wyboru co najmniej dwie prace czy dwa projekty, jak kto woli.

Jest to niezwykle ważne z tego powodu, że przecież każdy z nas lubi mieć w czym wybierać. Projekty wykonane przez dwie różne osoby będą przecież dwoma całkowicie różnymi projektami. Wszystko przecież zależy od wizji osoby, która go wykonywała. Nie ma w tym nic dziwnego. Każdy z nas patrzy przecież na świat w całkowicie odmienny sposób.

A jeżeli patrzymy na świat w odmienny sposób to nikogo nie powinno dziwić, że plany wnętrz wykonane przez dwie różne osoby będą do siebie całkowicie niepodobne. Każdy przecież ma prawo do swojej własnej koncepcji i swojego własnego pomysłu na dane wnętrze.

Egonis: Jeśli chcesz spróbować swoich sił w projektowaniu- poznaj przygotowany przez ArchitekturaDlaKazdego -  Google Sketchup samouczek Pin It Now!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz